pátek 2. května 2014

O nejlepších a nejkrásnějších stvořeních na světě.

Miluji psy. Miluji je tak strašně moc...
Když jsem byla malá, asi 2 roky, umřel nám pejsek - dobrman. Byl strašně hodný, vždycky jsem si hrála s jeho, jak bych to řekla,hm...takovým tím co mají všichni členi mužského pohlaví? Asi jo :DD no jo, byly mi asi 2 roky :D ale potom umřel, a já jsem to moc nevnímala, ale později, tak v 6 letech jsem se ségrou začala prosit, jak strašně bych chtěla pejska. No a najednou byl květen 2008 a my jsme měli doma Elišku.
Na pejscích mě fascinuje strašně moc věcí a všechny "vlastnosti" se tak nějak prolínají a souvisí se sebou. Tady jsou některé z nich:

-jejich porozumění: neznám nikoho jiného, kdo by naše pocity chápal lépe než tihle přeúžasní tvorové, oni cítí všechno: naši nervozitu, vztek, smutek a snaží se nás jejich "signály" uklidnit. Ale cítí i naše štěstí a potom jsou šťastní s námi

-jejich oddanost: my si je vybereme, a oni jsou nám za to celý život vděční a respektují nás
-jejich klid: jsou vždycky v klidu a šťastní. Pokud nejsme šťastní my, oni nás vždy ukonejší*, nebo se o to aspoň snaží. Ale někteří lidé tohle nepochopí, protože jejich způsoby, signály, říkejme tomu jak chceme, nechápou a neznají, a někdy své miláčky i potrestají, že neposlouchají, ale oni se jen snaží dotyčného člověka uklidnit
- jejich láska: ONI jsou jediný způsob, jak si jde za peníze koupit lásku a opravdu vás budou milovat, když vy budete milovat je-jejich oči: v jejich očích vidíte všechno: lásku, smutek, neklid, prostě všechno-jejich inteligence: nevím proč, si většina lidí myslí, že zvířata jsou tupá. Naopak, oni jsou mnohem chytřejší a inteligentnější než my. Sice mají méně vyvinutý mozek než my, ale to neznamená, že jsou tupá. Oni neví kolik je 8+10, ale tohle opravdu není podstatné pro to, aby byli chytřejší než my. Naopak, oni jsou mnohem chytřejší a inteligentnější, vznešenější, lidé se prostě nemohou rovnat zvířatům. Oni necítí nenávist, ale my ano, a to nás jednoho dne zahubí. ZVÍŘATA NE. Ona zůstanou pořád stejná. 
Tady je příklad: Je krásný slunečný, ale jarní den, takže ještě pořád zem není dostatečně teplá. Eliška, o níž jsem se zmiňovala na začátku, má boudu na straně kde zrovna moc nesvítí, ale má hodně hraček, mezi nimi i nějaký starý koberec. Protože ví, že zem je studená, a není jí to příjemné, vezme si koberec a krásně si ho rozprostře tam, kde na ni svítí sluníčko a usne. 
Zní to jako samozřejmost, ale podle mě není. A navíc když to popisuju, tak to nevyzní tak, jako když to vidím a je to opravdu úžasný pohled :))

tady zrovna na něm neleží, ale jinou fotku jsem nenašla :/


*Co jsou to ty konejšivé signály?
Konejšivé signály jsou signály, které psi vydávají, když se necítí v daném prostředí dobře, tak se snaží ukonejšit okolí kolem sebe. Například když pes bydlí s vámi v bytě a zrovna se vede ne moc hezká hádka, pes cítí kolem sebe napjaté prostředí a snaží se nás ukonejšit signály. Také to může znamenat, že vám pes dává najevo, že se ho nemusíte bát, že se chce "zkamarádit". 
Někdy třeba napíšu víc :))

Claire <3

2 komentáře:

 1. Taky miluju psy... strašně. Jednoho pakoše mám doma a to je fakt charakter... někdy mě neskutečně vytáčí, když dělá ze sebe debila :D protože on to fakt dělá schválně.. a pak umí prosím kukučem takovým způsobem... no konec... pupík můj malej :) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky, taky :D to bych tady byla do zítřka, kdybych měla všechno vypisovat, pořád malé štěně, sice je to malé praštěné štěně už 6 let, ale pořád je :D trdla jedny :)
   A děkuji za komentář :)

   Vymazat

Budu strašně ráda za každý zanechaný komentář - těch si cením nejvíc, tak pište! :)