čtvrtek 1. ledna 2015

Štědrý den, dárky, a tak


Krásné ráno Vám přeji :)
Od 24. si pořád slibuju, že Vám všechno musím podrobně napsat, co jsem dostala, co jsem jedla, kam jsem šla a kdy jsem byla na záchodě. Mým zvykem je dělat všechno všecičko na poslední chvíli a s tímhle příspěvkem to (bohužel) není jinak.

Každý rok na Štědrý den, vlastně i další dva svátky, dělám to samé a za nic bych to nevyměnila. Je to prostě tradice.
Začíná to tím, že večer 23. prosince nazdobíme stromeček a přitom čumim na tu chladnoucí/ještě kynoucí vánočku a snažím se ani tu vyčnívající rozinku nezkusit a prostě si dat až ráno což se mi stejně nepovede! Pak se většinou všichni díváme na nějakou pohádku, která je v televizi.
Ráno jsem se vzbudila a chvíli mi trvalo, než mi cvaklo, že ten Štědrý den už jako opravdu je (to počasí má docela velký vliv).
Při pohádkách sníme vánočku (a ty rozinky jsou na tom prostě nejlepší!)
Pak jedeme pro babičku a s ní na hřbitov zapálit svíčky, mamka doma zatím připravuje něco na večer. 
Vrátíme se domů, něco sníme, jen na zahnání hladu (takže vlastně nesníme, ale rychle to do sebe hodíme. Já volím vánočku, protože na Štědrý den prostě nic jiného než vánočku, vánočku, cukroví, cukroví, salát s kaprem, cukroví a cukroví nejím!), ségra prostře stůl (tuto činnost má zamluvenou už několik let dopředu  /ne že bych se do toho já nějak hrnula, ale člověk nikdy neví, že :D/) a všichni čtyři jdeme na druhý hřbitov. Z tama k druhé babičce, kde je ta oficiálně první dávka cukroví! A snažím se nepřežrat, přece jen, doma čeká ten salátek ♥ 


Letos se to celkem povedlo. Tak mezi 4-5. si to hezky šviháme domů, kde mamka konečně smaží toho kapra. My ostatní se jí tam většinou motáme a pak je chudák nervozní. Tak v 6 je vše hotovo a my usedáme k jídlu. Rodiče mají rybí polévku, já se ségrou vývar. A pak je na řadě kapr. Až do minulého roku jsem vždy měla třeba pangazie nebo řízek. Když jsem byla menší tak to bylo kvůli tomu abych se nějakou tou kostičkou neudusila (:D) a pak jsem byla líná to obírat a kapr se mi díky tomu znechutil. Letos jsem si řekla dost, kapr je tradice, tak bude kapr! Sice těch kostí bylo požehnaně, ale byl moc dobrý. Příště už jenom kapra!

Po jídle se uklízí v kuchyni a čeká se na Ježíška :D Jo, už jsem velká holka a vím, že Ježíšek nechodí, ale stejně jdeme do pokoje a čekáme na zvoneček, tak je to nejlepší :D Nevím proč, ale nějak jsem celý den byla nervozní, měla jsem z toho všeho strach (ani nevím z čeho všeho :D). Takže mi ani nijak nevadilo, že se ještě přidávalo a nebylo to hned, jako minulé roky :D
A pak to konečně přišlo, Ježíšek! Vždy máme štědrý den tak trochu třikrát, protože další dva svátky obcházíme babičky a letos jsem toho dostala strašně moc, musela jsem být strašně hodná :)


Mám je, mám je! A jsou úúúžasné! Prostě od teď je žádný kousek sportovního oblečení nepřekoná!

A od Nebbia mám i tyto legíny, které jsou taky skvělé. A na cvičení mi jich je i líto, tak je možná pojmu jako normální oblečení. Jo a mám v nich krásné nohy (to jsem musela říct a fakt mám! :D)

Další věc si můžu ze seznamu odškrtnout a to tohohle osmi kilového fešáka. A hned 25. jsem se rozhodla se zničit a to tímhle 5 min workoutem. Další dva dny mi na prsa a výš nemohl nikdo šáhnout, bylo to peklo :D 
A nutím mamku, aby si to taky zkusila (furt nadává jak by měla něco začít dělat, ble ble) a vypadá to dobře (teď se prej psychicky připravuje :D), snad to stihne dneska.
Krásný hrníček od Markétky ♥

Košile od sestřenky. Takhle je celkem nehezké. Když si ji obleču, tak na první pohled vypadá jako pyžamo, ale na druhý je opravdu úžasně krásná.

Vítejte v království pánviček! Jsem z nich unešená! Hned jak jsme se zbavili vánočky, tak jsem pořádně otestovala. Jde hlavně o ten tvar a ten drží, takže se všechno krásně obrací a jsem maximálně spokojená :) (Jen jsem za 12 hodin sežrala 8 vajec...)
  
Taky jsme dostali čajíčky, jsou skvělé.

Tenhle s příchutí Sommerbereen je nejlepší, krásně voní, ještě máme dvě krabičky :D

A taky pro každého jedna maxi čokoláda 

Po kettlebellu jsem dostala 3kg závaží a to jsem vyzkoušela v pondělí a rovnou se švihadlem, 17 min. Ještě teď nemůžu chodit :D

A nejdokonalejší karimatka. Je krásná, růžová, hezky měkká (i když tak nevypadá) a hlavně, neklouže, vůbec. No ráj na zemi :)

A zásoba mističek :)

Samozřejmě jsem hned musela vyzkoušet a zjistila jsem, že je větší než ta moje růžová, takže je poloplná. Porci kašičky zvyšovat už raději nebudu, to bych praskala ve švech :D

A konečně, tří kilovky! Jen škoda, že nebyly růžové :)

Tak a nakonec bych Vám chtěla popřát co nejkrásnější Nový i nový rok 2015, ať jste hlavně zdraví a šťastní, ještě víc než v roce minulém. Jestli se Vám něco nepodařilo, nezoufejte, rok a pak další a další a další, je dlouhá doba a vy dosáhnete všeho, co chcete. Stačí se nevzdávat a jít si za svými sny a cíly :)

Claire ♥

4 komentáře:

 1. Jůů, to jsou super dárečky! Taky jsem dostala činky, ale jen dvoukilovky. 3kg budou příští rok :D Půjdeme na to postupně :D
  Ta mistička se srdíčky je boží a ty plastové uzavíratelné doma taky máme, přesně ty samé :)
  To tě teda obdivuju, že jsi vydržela hopsat 17 min s takovým těžkým závažím! Tak dlouho já nevydržím ani bez závaží :D
  Ty šortky bych taky chtěla! Zadek v nich vypadá mnohem líp než normálně :D
  Legínky se mi taky moc líbí, ale ty já mám asi čtvery, takže další jen tak nedostanu.
  Karimatku, co neklouže bych taky potřebovala. Cvičit na koberci sice není úplně nejhorší, ale na karimatce by to bylo rozhodně lepší.
  Hrníček od sestry je roztomilý. Já letos vyjímečně žádný hrnen nedostala :D Asi poprvé za 10 let.
  Ty pánvičky ti přeju. Bez lívanečníku já bych se vůbec neobešla :D To by ty lívance teda vypadaly, kdybych je dělala na normální pánvi :D
  Jsem teď kvůli tobě dostala chuť na Vánočku, fakt díky moc :D Taky na Štědrý den nejím nic jiného, než cukroví, vánočku a kapříka se salátkem. Bez toho by to nebyl žádný Štědrý den :)
  Já byla přežraná už v jednu odpoledne :D To se pak člověk nemůže divit, že se večer málem pozvrací, když do sebe hází všechno, co mu přijde pod ruku.
  Taky Ti přeju krásný rok 2015 a ať se Ti všechno daří :))

  http://kuchtimeslaskou.blog.cz/

  http://kuchtimeslaskou.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) A to já jsem si zase řekla, že příští rok nechci nic na cvičení, jen hromadu knížek a oblečení :D Ale já ještě něco objevím a ty knížky s oblečením si zase počkají :D Jo je, já miluju mističky!! A z těch krabiček jsem nadšená, v úterý jsem je měla obě a je to strašně krásné, když jsou u sebe a obě s jídlem :D
   Jejda to nebylo v kuse, ale 45s práce a 15s rest, zas tak skělá nejsem! :DD
   Kraťásky jsou úžasné, strašně mě to žene, aby ten zadek vypadal ještě líp! :D A karimatka je dokonalá, VŮBEC se nepohne z místa! Jen když dělám v joze "pejska", tak mi trochu kloužou ruce.
   Jako když se podíváš do Hello Food, tak tam jsou ty lívance celkem obstojné, ale to bude tím, že jsem fotila ty, které se mi povedly :D Nejvíc o nervy bylo, když jsem zamýšlela lívaneček, na pánvičce vzniklá divná palačinka a ve finále z toho byl trhanec, rovnou jsem si mohla zamíchat s jogurtem :D
   Nemáš zač :D Kolik článků jsem prohlížela o Vánocích, tolikrát jsem dostala chuť na vánočku, hlavně když tam byly vidět ty rozinky ♥ A ještě jednou děkuju :)

   Vymazat

Budu strašně ráda za každý zanechaný komentář - těch si cením nejvíc, tak pište! :)